dziewczyna wybiera luźne ubrania na zabieg opalania natryskowego

Od mojej pierwszego zabiegu opalania natryskowego minęło sporo czasu. Wciąż pamiętam jednak tę jedną myśl, która nie dawała mi spokoju. To, w co się ubrać podczas i po opalaniu, sprawiało, że czułam się trochę nieswojo. Jeśli więc zastanawiasz się, jak ubrać się na opalanie natryskowe, uwierz mi, nie jesteś sama. Abyś czuła się pewnie a efekt opalania prezentował się idealnie podpowiem, co najlepiej założyć na siebie w dniu zabiegu. Omówimy również, czego absolutnie NIE powinnaś ubierać po opalaniu natryskowym!

Jak ubrać się planując zabieg opalania natryskowego?

Bez względu na to, czy planujesz wizytę w salonie czy decydujesz się na opcję zabiegu opalania natryskowego z dojazdem do domu, warto zaplanować wszystkie szczegóły oraz odpowiednio się do tego przygotować. (Jeśli nie masz doświadczenia w opalaniu natryskowym, przeczytaj jak przygotować się do pierwszej wizyty tutaj (link).

Wybór odpowiedniej garderoby ma ogromne znaczenie nie tylko dla twojego komfortu, ale również dla wyglądu opalenizny. Ubrania, które założysz po zabiegu nie mogą jej ścierać, uciskać ciała i zwiększać potliwości. Oczywiście, jeśli odwiedzasz salon np. po pracy możesz przyjść w każdym rodzaju ubrania. Pamiętaj jednak, żeby mieć ze sobą ubrania, w które przebierzesz się po opalaniu.

W co się ubrać podczas wizyty?

Wszystko zależy od ciebie, ponieważ podczas zabiegu masz czuć się komfortowo. To ty decydujesz, czy wybierzesz kostium kąpielowy, bieliznę, czy też zdecydujesz się rozebrać. Jeśli tak, w salonie otrzymasz specjalne jednorazowe stringi, dzięki którym możesz opalać się czując się w pełni komfortowo. Przed zabiegiem otrzymasz również podkładki do opalania natryskowego pod stopy aby zapobiec chorobom oraz poplamieniu stóp.

Gdy chcesz opalać się w biustonoszu…

Większość klientek decyduje się na opalanie topless, ponieważ zależy im na tym, aby na skórze nie było żadnych widocznych śladów. Pamiętaj jednak, że nie jest to konieczne i jeśli chcesz – możesz opalać się w biustonoszu. Podczas zabiegu dbamy o to by nie nakładać płynu do opalania na bieliznę, którą masz na sobie. Niemniej jednak, na brzegach stanika lub majtek może znaleźć się nieco środka. Dlatego też wybieraj bieliznę starszą lub w ciemniejszym kolorze. Płyn do opalania oczywiście spiera się z tkanin, lepiej jednak nie wybierać ukochanego lub najnowszego białego biustonosza.

W co się ubrać po opalaniu natryskowym?

Wbrew pozorom wybór ubrań, które sprawdzą się po opalaniu natryskowym nie jest trudny. Pamiętać należy jedynie o kilku prostych zasadach. Oto one:

  • wybieraj ubrania w ciemniejszych kolorach, na których nie pozostaną widoczne ślady po środku do opalania,
  • ubrania powinny mieć długie nogawki i rękawy po to, by ochronić twoją skórę na czas rozwinięcia się opalenizny,
  • stawiaj na naturalne tkaniny, takie jak bawełna. Środek do opalania spiera się z nich z łatwością, pozwalają również skórze oddychać,
  • ubrania, które zakładamy po zabiegu powinny być luźne, by nie ścierać ze skóry środka do opalania.

Czy można założyć stanik po opalaniu natryskowym?

Biustonosz to element garderoby, którego lepiej nie zakładać od razu po zabiegu opalania. Może powodować otarcia i ciemne plamy w miejscach, gdzie gumka wciska się w skórę. Przebarwienia są wówczas widoczne np. na klatce piersiowej oraz na skórze, której dotykały ramiączka biustonosza. Niemniej jednak, jeśli po zabiegu nie wracasz do domu i chcesz czuć się komfortowo możesz założyć stanik. W takiej sytuacji postaw na biustonosz typu bandeau lub bez ramiączek, który nie będzie ocierał skóry. Poproś też o pomóc w założeniu biustonosza, dzięki czemu unikniesz konieczności obracania i przesuwania go po świeżo opalonej skórze.

Czego NIGDY nie nosić po opalaniu natryskowym?

Istnieją ubrania, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy ubierać po opalaniu natryskowym, ponieważ zwykle kończy się to powstawaniem przebarwień i nierównej opalenizny. Zasada jest bardzo prosta – jako ekspertki opalające NIE chcemy, abyś zakładała jakiekolwiek ubranie, które będzie pocierało o Twoją opaleniznę przez pierwsze godziny po zabiegu. Dlatego też z założeniem poniższych rzeczy poczekaj do pierwszego prysznica.

Legginsy

Są nie tylko bardzo obcisłe, przez co ocierają skórę, ale równiez mają szwy, które dodatkowo mogą przyczynić się do powstawania przebarwień. Przede wszystkim wystrzegaj się legginsów z materiałów skóropodobnych oraz posiadających ozdobne wycięcia, aplikacje, szwy i paski.

Biustonosze

Jak wspominałam, biustonosz może uciskać skórę i powodować powstawanie nieestetycznych przebarwień. Mowa tu zarówno o tradycyjnych, sportowych i ozdobnych stanikach. Jeśli ten element garderoby jest konieczny stawiaj na biustonosz, który nie wpija się w ciało oraz nie wymaga przesuwania go po skórze (np. po zapięciu).

Obcisłe spodenki lub spodnie

To najprostszy sposób nie tylko na starcie środka opalającego ze skóry nóg, ale również na zabarwienie kciuków. Spodnie tego typu ciężko ubrać bez konieczności pocierania skóry. Również krótkie szorty nie są dobrym pomysłem, ponieważ nie chronią naszej skóry np. przed kontaktem z tapicerką w samochodzie.

Obcisłe golfy i bluzki

Prawie zawsze ich zakładanie łączy się z koniecznością dotykania materiału przez skórę twarzy, co więcej, często przesuwają się również na nie nasze włosy. Może to sprawić, że środek opalający zostanie starty a z efektownego konturowania twarzy nie zostanie zbyt wiele.

Biżuteria

Po opalaniu natryskowym nie zakładaj żadnej biżuterii. Wszystkie ozdoby mogą wcierać się w świeżą opaleniznę i sprawić, że będzie ona nierówna. Ulubione bransoletki czy naszyjniki ubieramy dopiero po pierwszej kąpieli.

Buty, czółenka, sandały z paskami lub klamrami

Wszystkie te elementy będą ocierać się o skórę twoich stóp i mogą sprawić, że opalenizna będzie nierówna. Postaw na klapki lub wygodne, luźne buty. Jeśli jest zimno możesz ubrać bawełniane skarpetki bez mocnych gumek i ściągaczy.

Co założyć na noc po zabiegu opalania?

Jeśli umówiłaś się na zabieg opalania natryskowego późnym popołudniem lub wieczorem musisz zadbać również o odpowiedni strój na noc, który zabezpieczy twoją skórę oraz uchroni pościel przed zabrudzeniem. Co sprawdzi się najlepiej? Z całą pewnością spodnie i koszulka z długim rękawem lub piżama w formie kombinezonu. Nogi i ramiona pozostaną zakryte, dzięki czemu nie ma obaw, że dotykając się przez sen zetrzesz barwnik lub zafarbujesz sobie dłonie.

Opalanie natryskowe zimą – jak się ubrać?

Zimowa aura nie sprzyja opalaniu natryskowemu, na szczęście nie oznacza jednak, że musisz z niego rezygnować. Pamiętaj jedynie o tym, że skóra nie może mieć kontaktu z deszczem lub śniegiem, ponieważ spowoduje to powstanie jaśniejszych śladów na skórze. Kurtka z długimi rękawami i kapturem, luźne rękawiczki oraz buty z szerokimi nosami (np. te typu UGG) to najlepszy wybór.

W co się ubrać po opalaniu natryskowym podczas deszczu

Jak wspominałam, deszcz może sprawić, że twoja idealna opalenizna spłynie ze skóry. Dlatego też koniecznie zadbaj o ochronę skóry. Pomóc w tym, poza odpowiednimi ubraniami może ci parasol, ponczo lub kurtka przeciwdeszczowa z kapturem. Zadbaj również o to, by zaparkować jak najbliżej salonu. Jeśli korzystasz z usługi mobilnej nie musisz się niczym martwić.

W co się ubrać po opalaniu natryskowym wiosną/latem

Wiosna i lato to bez wątpienia czas, kiedy najwięcej kobiet decyduje się na zabieg opalania natryskowego. Wynika to oczywiście z faktu, ze podczas ciepłych miesięcy chętniej odsłaniamy więcej ciała i chcemy, by prezentowało się doskonale. Warto jednak pamiętać, że po zabiegu opalania nasze ciało nie powinno być wystawione na działanie promieni słonecznych. Co więc ubrać?

Dobrym pomysłem jest luźna sukienka maxi w ciemnym kolorze (dzięki niemu będziesz czuła się komfortowo nawet nie zakładając biustonosza). Pamiętaj jednak, że sukienka nie ochroni twoich ud przed ocieraniem się o siebie oraz poceniem się, dlatego jeśli nie wracasz szybko do domu postaw na luźny jednoczęściowy kombinezon.

Czy ubrania muszą być stare i brzydkie?

Wiele kobiet uważa, że wybierając się na opalanie natryskowe powinny wziąć ze sobą najstarsze, najbardziej znoszone ubrania, których nie będzie szkoda wyrzucić. To mit. Wbrew pozorom, możesz ochronić swoją opaleniznę i dać jej czas na rozwinięcie się a jednocześnie czuć się i wyglądać dobrze. Pamiętaj, że środek opalający spiera się z tkanin. Ważne jedynie, abyś zastosowała się do powyższych wskazówek. Istnieje wiele naprawdę uroczych, przyjaznych dla opalenizny ubrań, w których będziesz mogła wrócić do pracy czy wyjść na kawę przed powrotem do domu.

(Visited 1 538 times, 1 visits today)